Jdi na obsah Jdi na menu
 


16. Samá překvapení

30. 1. 2016

kralovstvi-draku.jpg

16. Samá překvapení

Předchozí díl

Braveg procházel město, hledal tu dívku, musí ji najít. Byl i u Borina v nevěstinci, ale nikdo o té záhadné dívce nic nevěděl, začínal mít obavy. Pomalu se začal smiřovat s tím, že tady v Brugtown vůbec není, pak ale zahlédla lorda Hectora Merose, který k němu pospíchal na svém koni.

,,Okamžitě se vrať do vesnice a povolej muže na šest mil jihozápadně od Brugtownu, přijeli žoldnéři i s jejich vůdcem, musíme je pobít, všechny. Tak pohyb!“ rozkaz jeho velitele byl jasný, musel poslechnout, normálně by to neudělal, ale tady nešlo jen o něj, mohlo by zemřít spoustu nevinných lidí a jeho přátel, Omera bude muset počkat, a tak se vydal zpět do vesnice.

 

Hnal koně tryskem přes planiny, lesy, až se před ním objevila vesnice, muži ho viděli už z dálky, proto když tam dojel, byli už připraveni na přesun sil.

,,Jihozápadně na šest mil od Brugtown, jasný rozkaz, hněte se!“ jeho silný hlas se rozléhal. Dojel až na konec vesnice, aby popohnal muže, pak se rozhlížel po svých přátelích, ale byl tam jen blonďatý vyřechtaný Seile.

,,Kde je Fernex a Gety?

,,Nevím, někam odjeli na koních, muži říkali, že tě následovali do Brougtown, měli jste se potkat cestou.

,,Ksakru, proč vždy dělají to, co nemají. Jsou horší než malé děti, to, aby nad nimi člověk stál každý den a kontroloval je, jestli mají dobře utřený zadek.“ Braveg zaprskal,

,,Musím je najít, mezitím si velitel ty, doveď muže na to místo, já přivedu ty dva neschopné chlapy.“ černovlasý muž se otočil a tryskem vyrazil zpět k městu, když tam dojel, musel si vyměnit koně, před městem svého koně utahal, dostal mladého tmavého hřebce, byl vzpurný, ale Braveg ho zvládl, pak začal hledat Getyho s Fernexem, netrvalo mu to dlouho, za pomoci síly ochránce a síly draka je našel rychle. Procházeli městem v sedle svých koní, o něčem se bavili a podle všeho někoho hledali.

,,Nejspíš mě že?“ Braveg jen nechápal, proč ho hledají a proč jeli za ním, to ale vyřeší potom, teď se musí dostat na bojiště k lordu Merosovi, který jistě už nyní zuří, že tam nejsou jedni z jeho nejlepších mužů.

,,Hej, vy dva, okamžitě otočte koně k Stinnému lesu!“ při jeho křiku se oba dva muži zastavili, vyděsil je svým nečekaným rozkazem, chvíli jim trvalo, než se vzpamatovali, pak ale vyrazili po boku svého dobrého přítele do bitvy. Po cestě se ještě Braveg zastavil a podíval se na chlapce od Borinova domu (nevěstince), tento malý kluk se staral o koně hostů, už dnes ho zahlédl třikrát, jak ho pozoruje, dokonce se ho ptal na Stalys, ale on před ním utekl. Pootočil koně jeho směrem a pokynutím ruky ho zavolal k sobě, chlapec poslechl.

,,Jak se jmenuješ, chlapče?

,,Werge, můj pane.

,,Nejsem tvůj pán, jsem Braveg. Dnes si mi říkal, že si neviděl dívku, kterou hledám, ale pokud by si ji zahlédl, až se vrátím, dáš mi vědět. Nejspíš budu sedět v krčmě u Sladké Dorotky, nezapomeň.“ podal mu zlaťák a odcválal s koněm z města, Gety s Fernexem tam na něj čekali.

,,Pořád hledáš tu dívku? Tu už asi nikdy neuvidíš, Brugtown je velký, plný bordelů a taky překupníků s otroky, může být už na cestě do jiného města.“ Gety se smutně podíval na muže vedle sebe, který ho sjel káravým a ledovým pohledem, dával jasně najevo, že se s ním nehodlá o té dívce bavit a že je rozhodnut ji najít, i kdyby měl jít do samotných pekel.

,,Ty ji asi musíš hrozně moc milovat.“ Fernex na něj zavolal.

,,Momentálně ji chci zabít.“ zakončil debatu Braveg a pobídnutím přinutil koně k rychlejšímu tempu, chtěl se dostat z dosahu těch dvou urípanců, měl jich tak akorát dost, ještě oni mu přidávali starosti. V duchu se modlil, ať je Omera v pořádku, chtěl ji najít a patřičně ji potrestat, za jeho sestru se synovcem a taky, že se vůbec postavila Synu drakovi, mu. Ovládl ho hněv, ale ten hodlal použít proti žoldnéřům.

 

Bylo po boji, žoldnéři padli do posledního muže, konečně bylo po bitvách, už nemusel zabíjet, takže jistá spokojenost ležela na jeho srdci, ale větší část patřila strachu, hodlal Stalys najít dřív, než jí někdo ublíží, věděl moc dobře, jak se zachází s dívkami, které padnou do rukou mužů, kteří chtějí peníze, proto je použijí jen na jednu činnost, otřásl se znechucením, nemohl si představit, že by ženu, která je jeho, dávali ostatním mužům na uspokojení, to mohl jenom on, ale byl si vědom, že nikdo z lidí netuší, kdo ve skutečnosti je, proto mu byly tyhle myšlenky k ničemu, samozřejmě, že si s ní můžou dělat, co chtějí a on nemůžu udělat nic, čím by ji zachránil, vlastně mohl, musel by se změnit před jejich zraky do draka, nebo ukázat svou dračí sílu s tou od ochránců, pak by měl právo na jakoukoliv dívku, o kterou by požádal. Jenže kdyby se prozradil jeho otec a bratr by věděli, kde přesně se nachází a to on nehodlal dopustit. Seděli s lordem Merosem a muži v krčmě u Sladké Dorotky, jejich velitel připíjel na zdraví a na jejich vítězství, on a spoustu dalších mužů připíjeli na pokoj mužů, kteří padli v boji. On sám v bitvě přišel o dva skvělé přátele, padl Seile s Fernexem. Blonďatý obr byl zabit, když bránil lorda Merose a Fernex, když zakopl a tělo mrtvého žoldáka, už mu zůstal jen Gety, jen jeden jediný skutečný přítel, tam v bitvě mu pomohl od dvou nepřátel, když sám bojoval s dalšími třemi, nebýt jeho, tak by skončil zmrzačený nebo mrtvý, teprve pak si uvědomil, že Getymu můžu svěřit svá tajemství, může ho požádat o pomoc a podporu, byl to čestný muž, nehledě na to, byl jako Stalys, ten jejich úsměv a ta barva vlasů, ti dva museli být nějak propojeni, na to hodlal taky přijít. Všiml si plížícího se chlapce od Borinova domu, pokývl na něj hlavou, aby k němu mohl přijít, přitom se napil piva z korbelu.

,,Tak co mi neseš, Werge, za zprávy?

,,Můj, pane-

,,Nejsem tvůj pán.

,,Bravegu, tu mladou dívku odvezli do Ohnivé věže.

,,Ohnivé věže, proč by ji vezli do hlavního města?

,,Jmenovala se Stalys?

,,Ano, tak přesně se jmenovala.

,,Tak tu vezli do hlavního města, přesně do královského nevěstince pod Ohnivou věží, je to nevěstinec-

,,Králů. Já vím, tam chodí jen lordi, serové a ti nejbohatší rytíři.“ Braveg musel zamaskovat své zděšení a pak taky Getyho poznámku.

,,Tam jsou jen ty nejkrásnější a nejdražší děvky, řekni mi, co je ta tvá Stalys zač, protože jestli ji doopravdy vezli do nevěstince pod Ohnivou věží, musí být opravdu krásná.

,,Nebo si ji tam chce někdo schovat a pak ji skrýt přede mnou někde jinde.“ Braveg hodil vražedně ledový pohled na svého velitele, který se nenápadně vyplížil z hospody a odjížděl z města.

,,No...tak hodně štěstí v boji proti Merosovi, je ti doufám jasné, že nemůžeš nad ním vyhrát, není možnost, jak od něj dostat tu tvou Stalys a on se jí nevzdá, ví, že ti tím ublíží a on to udělá.“ Gety se zachmuřil, Braveg musel přikývnout. Věděl, že Stalys bude jeho otrokyní v posteli, což se mu znechutilo jen při pomyšlení. Nehodlal se o ni dělit, ale z myšlenek ho vyvedl přicházející královský posel zpráv.

,,Jestli jste Braveg a Gety z oddílu lorda Merose, máte zamířit do hlavního města a dostavit se přímo před krále Asgera Balonského.“ nečekal na jejich odpověď a vycházel ven před krčmu.

Pokračování příště...

Další díl

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(Bai, 30. 1. 2016 13:59)

Ferex s blonďákem jsou mrtví??? Ty je kolíš jednoho za druhým :/ no to jsem zvědavá co tam bude dál, už je to doba, co tu naposled něco přibylo :D :D

Re: ...

(En, 30. 1. 2016 21:21)

Sry, jaksi jsem na to úpě zapomněla, že bych měla a mohla něco konečně přidat. A všimla jsem si, že nemám kometíky u V ringu smrti? To už jako pro změnu ani radši nečteš? :D - ani se nedivím :D