Jdi na obsah Jdi na menu
 


22. Všichni jsou v ohrožení života

2. 2. 2014

22. Všichni jsou v ohrožení života

 

,, Ať už chceme nebo ne, Luke musí zemřít, musí být zabit, navždy zničen.“ paní Gressová propadla tranzu, opakovala tyto slova pořád dokola už půl hodiny a Matyas ji nemohl zastavit, jako by se dostala do svého vlastního světa, do své hlavy a oni i nemohli odtamtud vytáhnout zpět do reality. ,, Mami...Mami, no tak, mami, vrať se.“ třásl s jejími rameny, Bia se snažila použít sílu čarodějky, vyvolala svou moc a po několika minutách vykládání starého zaklínadla v latinském jazyce se jí to podařilo, zesláblá se málem svezla na zem, naštěstí ji zachytil Matyas. ,, V pořádku?“ políbil ji na rty, sledoval jen její přikývnutí a pomohl jí dostat se k pohovce, kde si chtěla na chvíli odpočinout. ,, Omlouvám se, Bio.“ starší čarodějka byla na dně svých sil a psychiky. ,, V pořádku, nic se neděje, jen doberu sílu a bude mi zase fajn.“ usmála se na Matyasovu matku a poslouchala jejich rozhovor.

 

,, A Luke to ví?“ ,, Nikdy jsem mu to neřekla, kdyby to věděl, mohl by být ještě víc nebezpečnější a agresivní, protože by se bál jen dne, kdy to přijde, proto bylo lepší to před ním utajit.“ šla si pro bylinková čaj, ten potřebovala jako sůl, a Bii uvařila taky a zesílení těla. ,, A otec to ví?“ ,, Jistěže to ví, proč si myslíš, že se k němu choval vždy tak, jak se choval?“ ,, Nenáviděl ho za to, co nemohl?“ Matyas začínal být rozhněvaný. ,, Ne, drahoušku, tak to nebylo. Tvůj otec ho miloval už od narození, byl s ním od narození a bude s ním i dokonce. Byl u jeho prvního nadechnutí a bude i u jeho posledního vydechnutí. Proto se k Lukemu vždy choval hnusně, ale v hloubi duše ho miloval a litoval toho, jak se k němu chová, ale tím, že mu nedával lásku najevo, ulehčil si to při Lukeho probuzení, protože kdyby si od něj nedržel odstup, nemohl by ho jednoho dne zabít, přece je to jen jeho syn.“ ,, Takže otec se tak tím zžíral? Celou dobu se zžíral, protože ho nadevše miloval, ale věděl, že bude jeho povinností svého syna zabít.“ Matyas jen ztěžka vydechl, tohle si nikdy nemyslel, proto ho to zjištění tak moc posadilo na zadek. ,, Bylo to pro něj snadnější, když hrál, že ho nesnáší, ale vždy ho miloval jako prvorozeného syna, miloval vás vždy stejně.“ Paní Gressová se poprvé usmála, ale oba věděli, že se pokusila jen vyloudit úsměv. ,, Musíme mu nějak, pomoci.“ ,, Nejde to.“ ,, A co jeho syn?“ poprvé za celou dobu se ozvala Bia. ,, Jednou ho čeká to stejné, je to hrozné. Nejenže přijdu o syna, ale taky i o vnuka a dál o jeho děti. Kdyby nebyl aspoň jeden Tourghed, byla by porušena rovnováha, jako je tomu nyní. Proto je i dobré, aby se probudili jednou za určitou dobu, ale cena za jejich probuzení je vysoká.“ paní Gressová si musela jít opět sednout, jinak by se asi už zhroutila. ,, Vysoká cena pro ně za lásku k démonovi, kdyby nebylo mě, nikdy by se to Lukemu nestalo a jeho dětem taky ne.“ ,, Mami, ty za to nemůžeš, ano? I otec má na tom podíl, ale vy jste o tom nevěděli, nevěděli jste, že se to stane. Není to vaše chyba, není to chyba nikoho, dokonce i naší babičky, i když to bylo kvůli vám, tak to udělala pro prospěch rovnováhy mezi čarodějkami a démony, takže někdo by musel být ten, kdo se o to postará a Tourghedové jenom nabízejí své služby. Nelíbí se mi, že je to můj bratr, ale kdyby to nebyl on, byl by to někdo jiný, kdo by přišel o bratra.“ ,, Teď si mluvil jako dospělý muž.

 

Bia byla hrdá na svého kluka, nadmula se pyšností, byl teď tak krásný, když mluvil, ale ona věděla, že vše, co řekl nebyla jen přetvářka, aby vypadal důležitě, mluvily z něj city. Možná proto se obě dvě nejlepší kamarádky zamilovaly do dvou démonů a bratrů, ale ona měla štěstí, že si vybrala toho správného, toho mladšího a neprokletého, přesto by si to s Nellou vyměnila, ona nečekala dítě s mužem, který bude zabit, nejenže po Lukem půjdou čarodějky, ale proti němu se i postaví vlastní rasa, démoni budou spolupracovat s čarodějkami, jen aby zničili Tourgheda dřív, než on zničí vše na této zemi. ,, Myslím si, že by o tom měli vědět oba dva a když ne Luke, tak aspoň Nella, měla by vědět, co se tady děje, protože jestli jsem to pochopila správně, po srovnání rovnováhy mezi čarodějkami a démony půjde po Nelle.“ Bia byla na po kraji svých sil, chtěla se rozplakat stejně jako předtím paní Gressová. ,, Proč by šel po ní?“ Matyas nebyl tak rychlý, ale po položení otázky se zatvářil s jasnou odpovědí na tváři, ale odpověděla Bia: ,, Protože dítě Nelly má rodiče jiných ras, matka je čarodějka a otec je démon, takže bude mít sílu napůl čarodějky a napůl démona a to není ve prospěch zachování rovnováhy, takže i když to bude Lukeho dítě, pokud se změní, už nepozná, kdo je vlastně Nella, proto je v největším nebezpečí ze všech.“ oba se podívali na matku démonů, která přikývla a potvrdila domněnku mladé čarodějky. ,, Ano, tak to bude. Záleží jen, jestli ponecháme Nellu osudu nebo ji ochráníme.“ ,, Cože? Proč bychom měli nechat Nellu-“ Bia vyletěla z pohovky a vražedně se podívala na matku démona, to přehnala, Nella byla nevinná, nikdy nic neudělala, nezasloužila si zemřít, ale pak si uvědomila, že Luke si to taky nezasloužil, ucítila dotek na své paži, vzhlédla do dvou světle modrých očí se zelenými žilkami v nich. Promluvil k ní. ,, Bio, má matka má pravdu. Pokud by Nella zemřela, nemusela by do budoucnosti umírat tolik lidí, tolik čarodějek a démonů, rovnováha by zůstala už nenarušena a Nell by se nemusela dívat, jak její jediné dítě od Lukeho umírá. Stojí to za popřemýšlení.“ ,, Máte pravdu, ale Nella je má kamarádka, mám ji ráda, nechci o ni přijít.“ ,, Já vím, jak moc ti na ní záleží, ale pro budoucnost by to bylo nejlepší, to je jen můj názor.“ Matyas byl i s matkou na odchodu, ale hlas mladé čarodějky je zastavil. ,, Počkat, co kdyby to šlo i jinak.“ oči se jí tajemně zaleskly, dostala nápad, ale musela zjistit, jestli zabere a bude fungovat.

 

Brzy ráno se ozval motor auta. Matyas vykoukl z obývacího pokoje přes skleněnou stěnu, která umožňovala výhled na příjezdovou cestu. Nevěděl, jestli má být rád, jeho pocity byly smíchané, když zahlédl, jak jeho otec vstupuje do vchodových dveří. Jediný, kdo ho šel přivítat s otevřenou náručí byli tři psi, ti ho vítali, zbytek rodiny se neopovažoval přijít, Luke ani netušil, co se dělo, byl s Nellou v pokoji a asi ještě spali, Bia s jejich matkou zmizeli ve sklepě, kde probírali plán mladé čarodějky, Matyas se tedy odhodlal k přivítání otce. Vešel do haly, kde šel otce obejmout. ,, Už všechno vím, je mi to líto a bolí mě to.“ ,, Já vím, Luke je tvůj starší bratr a máš ho rád.“ ,, Ani nevíš, jak. Vždy nade mnou stál, byl starší, zkušenější a silnější, udával mi směr, viděl jsem se v něm.“ ,, Je vzorem i pro mě, v některých věcech určitě.“ otec objal svého mladšího syna okolo ramen a odcházeli spolu do jídelny. ,, Objevil ses tady tak rychle, takže musíš vědět, co se děje.“ ,, Vím o tom, co se dělo a vím, že Luke čeká dítě s Nell, modlil jsem se, ať mi dá ještě několik let čas, než nastane tato chvíle, ale osud si přál něco jiného. Nechal jsem tvou matku udělat kouzlo, které mi dá vědět, když žena Lukeho, kterou miluje, otěhotní. Asi chápeš, co mi leží na bedrech.“ ,, Vím, jen se modlím za zázrak a to jsem se nikdy v životě nemodlil.“ ,, Taky asi půjdu a kde je Bia s matkou? Počítám, že Luke bude-“ ,, S Nellou nic neví, matka mu to prý nikdy nechtěla říct a ty dvě se snaží přijít na nějaké kouzlo ochrany pro Nell, Lukeho ale zachránit asi nedovedou.“ ,, Aspoň dívku, která nese jeho dítě, už za to bychom měli být vděční.“ poplácal syna po rameni a odešel se podívat do sklepa, chtěl vědět, co se tam děje a k čemu se připravují dvě cáklé čarodějky, ještě že Nella byla normální a jeho synové taky, o své ženě někdy pochyboval, ale miloval ji neskonale.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář